• Open-Hours:10 am to 7pm
  • info@themeansar.com

Triply Kullanım Alanları Mutfak Ekipmanları

Şub 25, 2021 Uncategorized @tr

Paslanmaz çelik tencere/tava dış yüzeyi açısından ideal özellikler taşır. Isıya dayanıklılık, korozyona uğramama, kolay temizlenebilir olma ve güzel bir görünüm gibi avantajları vardır.

Ancak yiyeceklerin eşit şekilde pişirilmesini sağlayan ısı iletkenliği zayıftır.

Bunu sağlayan en iyi malzeme de alüminyumdur. Ancak tencere gibi mutfak gereçlerinde alüminyum gıdalarla doğrudan temas ettiğinde çok fazla alüminyum alımı olarak da bilinen Alzheimer hastalığına neden olabilir.

Bu yüzden tencerelerde alüminyum kapsül taban kullanılır ve bu da tencereyi ekonomik olmaktan da uzaklaştırır.

Ancak zamanla bu kapsül deformasyona uğrar veya düşer. Kapsül taban da olsa tencerenin yan duvarlarında yüksek ve eşit ısı iletkenliği olan alüminyum malzeme de bulunmaz.

Dolayısıyla üründen beklenen verim düşmüş olur ve ağırlıktan dolayı yüksek bir maliyet de ortaya çıkar.

Bizim buluşumuz 2 paslanmaz çelik tabaka arasına alüminyum tabakanın yerleştirilmesi ile oluşturulur.Bu da alüminyumun gıdalarla doğrudan temasını engeller ve 3 katlı tencere, alüminyum ve paslanmaz çelik malzemelerinin tüm dezavantajının üstesinden gelebilir, yüksek ısı iletkenliği ve kısa pişirme süresi avantajları ile besin tahribatı olmadan pişirme sağlar.

İngiltere Intertek kalite ve güvenlik test ve güvenlik şirketi Tri-ply ürünün kanserojen etkisi olmadığını onaylamıştır.